Versati II, Gelişmiş ısı pompası teknolojisi kullanılan DC inverterli çok fonksiyonlu havadan suya ısı pompası olan Versati, dış ortamdaki havadan doğal ısıyı alır ve ısıtılacak odaya bu ısıyı aktarır. Sadece odanın ısınma ihtiyacını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda kullanım amaçlı sıcak su da sağlar. Ayrıca, Versati sıcak ya aylarında Soğutma’da yapabilen “Hepsi Bir Arada” bir üründür. Versati’yi seçin ve yıl boyunca konforlu bir yaşamın tadını çıkarın!

2. Nesil DC Inverterli Havadan Suya Isı Pompası

Ekoloji Dostu – Yeşil Bir Dünya Yaratır

Versati atmosfere zarar vermeyen yeni bir ekoloji dostu soğutucu akışkan olan R410A gazını kullanmaktadır. Gelişmiş ısı pompası teknolojisi ve güçlü donanımı ile Versati’nin verimi iyileştirilerek, çok daha düşük CO2 verimi iyileştirilerek daha az eletrik tüketmesi sağlanmıştır, dolayısı ile sonuç olarak daha az CO2 salınımı gerçekleşmektedir. Çevre dostu bir üründür, çevreyi korumak için sosyal sorumluluğumuzu yansıtmaktadır.

Dıs Ünite: Sürdürülebilir Enerji Dönüstürücü

4,56’ya varan mükemmel COP değerleri ile Versati, DC İnverter Teknolojisini ve ozon tabakasına hiç zarar vermeyen en verimli R410A Soğutucu Akışkanı kullanmaktadır.

 

Süper DC İnverter Teknolojisi

  • Twin Rotary DC İnverter Kompresör : Klasik kompresörle karşılaştırıldığında, DC inverter kompresör yüksek performans ve yüksek verim avantajlarına sahiptir.
  • DC İnverter Sistemi : Yüksek güçlü ve enerji verimliliğine sahip inverter teknolojisi sadece konforlu bir yaşam ortamı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlar.
  • Klasik Sistem : Sık aralıklarla ON-OFF çalışma, sıcaklık dalgalanmasına neden olur.

DC İnvertör teknolojisi kullanıldığında, daha yüksek enerji verimliliği elde edebilmek için kompresör çıkışını soğutma/ısıtma yüküne göre ayarlar.

DC İnverter kompresör çıkışını optimum hale getirir, böylece yüksek verimli çalışma sağlanır.

Kademesiz hız ayarlama teknolojisi ile DC İnverter kompresörde 20Hz ile 120Hz arasında çıkış ayarı yapılabilir.

180 derece sinüs dalgası akım çıkışı, daha düşük başlatma akımına, düşük tork darbesine ve devirin 900 ile 6600 rpm arasında ayarlanabilmesine olanak sağlar. Sistemin çeşitli koşullarda sıcaklık gerekliliklerini karşılamasına olanak sağlanır, enerji tüketimi büyük ölçüde düşer ve konforlu kullanım sağlanır.

Hidrolik İç Ünite: Isıtma / Sogutma ve Kullanım Suyu

Hidrolik iç ünite, soğutucu akışkan içindeki ısıyı radyatörlere, yerden (zeminden) ısıtma sistemine ve kullanım amaçlı sıcak su tankında depolanacak suya aktarır.

Isıtma’nın yanında istenildiğinde Fan Coil veya yerden soğutma sistemi ile soğutma amaçlı kullanılır.

Yüksek Verimlilik

Yüksek COP’li, plakalı ısı eşanjörü

Esnek ve Kompakt Tasarım

Kompakt tasarım, montaj açısından kolaylık sağlar. Ölçüler (G×D×Y) (mm) 500×324×900mm

Basınç emniyeti, plakalı ısı değiştirici, genleşme tankı, sirkülasyon pompası ve kumanda kutusu, tümü bir arada.

Akıllı Sıcaklık Kontrolü

Sistemin gelişmiş kontrolü, iç ortam hidrolik ünitesine tümleşiktir. Zaman ayarı saatlik veya günlük olarak yapılabilir. Bu şekilde sıcaklık, geceleri veya tatilde olduğunuz zamanlarda otomatik olarak düşürülür, böylelikle uyandığınızda veya eve geri döndüğünüzde rahat hissedeceğiniz kadar sıcaklık korunmuş olur.

Isı Pompası Teknolojisi Enerji Tüketimi ve CO2 Salınımlarını Azaltır.

Dış ortamda bulunan havadan aldığı enerjiyi, ısıtma, soğutma ve kullanım amaçlı sıcak su elde etmek için aldığı ısı enerjisini iç ortama aktaran Isı Pompası Teknolojisine sahip Versati serisi, bu ısı enerjisi ile ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu teknoloji enerji tüketimini ve dolayısı ile CO2 salınımlarını büyük ölçüde düşürür.